A tavasz illata a szabadban

április 22, 2021

A tavasz kezdetével véget ér az őszi téli borongós, havas, hideg, szürke időszak. Hosszabbodnak a nappalik, rövidülnek az éjszakák, kellemesen melegnek ható a tavaszi napsütés, amely hosszabb vízparti, mezei, erdei sétákra, kirándulásokra csábítja a kutyusokat és a gazdikat is.

Hogyan védekezzünk az élősködők ízeltlábúak ellen?

A felkészült, elővigyázatos kutyatulajdonosok felkészülnek ezekre a sétákra, túrákra bolha és kullancs elleni nyakörvekkel. Amennyiben négylábú barátunk valamiért nem rajong ezekért az óvintézkedési eszközökért, netán a gazdi kellemetlennek találja a szagát, létezik egyéb alternatíva is különböző cseppek formájában. Ezek a cseppek nem csak a már fentebb említett élősködők ellen védenek, hanem kiváló féreghajtó hatásuk van és óvják kedvenceinket az atkásodástól is.

A városi parkokban, a séták során a gazdi találkozik más gazdikkal, valamint kutyusuk is ennek következtében játszanak egymással, ismerkednek, szimatolják egymást. Legyünk mindig körültekintőek, ugyanis az ismeretlen kutyus szőréből átkerülhet, a mi egészséges bundával rendelkező kutyusunkba különböző, alattomos, nem kívánt élősködő.

Kutya allergia

A tavasz pompás illatát árasztó erdőkben és mezőkben egyéb veszélyt rejlő tényezők is megtalálhatóak, mint a különféle növények, amelyek több típusát még maga a gazdi sem biztos, hogy ismeri. A kutyáknál is van, mint ahogy az embereknél is, szezonális allergia. A leggyakoribb, allergiás reakciót kiváltó növények: borjúpázsit, angol perje, csomós ebír, réti csenkesz, réti zab, fehér akác, kocsányos tölgy, nyírfa, fűzfa, pitypang, fekete üröm, réti margitvirág, csalán és útifű. A leggyakoribb tünetek kutyusoknál: vakaródzás (lágyék, hónalj), végtag rágcsálás, fejrázás (ha begyullad a füle). Ilyen esetekben tanácsos felkeresni az állatorvost.

Miért is kell elővigyázatosnak lennünk a mezőkön?

Sok gazdi játszik a szabadnap négylábú kedvencével és különböző faágakat dob el neki, amit a kutyus örülve, farok csóválva hoz vissza. Itt is legyünk körültekintőek, mert vannak fák és bokrok melynek ágai is veszélyesek lehetnek, mint például: tiszafa, a gyönyörű aranyeső, de a tujaféléknek is. Továbbá a fagyöngy mérgezést okoz és a fenyőfa tűlevelében lévő olaj nyálkahártya irritációt vált ki.

A kutyák túlnyomó része szokott füvet rágni, amelyet a felnőtt kutya kiváló érzékkel meg tud különböztetni melyik mérgező és melyik ehető, de egy tapasztalatlan kölyökkutya esetében előfordul, hogy mohósága következtében eszik mérgező füvet, amelyet enyhébb esetben, hasmenés formájában, a bélsárral ürít.

Kerüljük az apró vadakra való vadászatot

Minden szabadba került kutyus úgy érzi „övé a világ”, elkapja a szabadság érzése, hajtja a vadászösztön. A gazdi minden esetben nagyon figyeljen oda, hogy csak olyan kutyust engedjen el póráz nélkül, akit egy hívószóra magához tud hívni és szófogad. A póráz nélkül futkosó kutyus könnyen el tud ejteni különböző rágcsálót, patkányt, egeret. Ez rendkívül veszélyes tud lenni, ugyanis általában a könnyen elejthető rágcsáló általában valami mérgezés végett mozog lassabban, amely ilyen formában könnyen átkerülhet a kutyusba és súlyos mérgezést, esetleges elhullást is eredményezhet. Ha nem volt mérgezett a rágcsáló, akkor is hordozhat különböző baktériumokat, élősködőket, amik szintén veszélyes kedvencünkre nézve.

Írta: Kis Nagy Gergő


Biztos javaslatok tavaszra

Nemsokára itt a tavasz, a megújulás időszaka. Változik az időjárás, egyre melegebb az idő, hosszabbodnak a nappalok, rövidülnek az éjszakák, virágba borulnak a növények és fák.

április 22, 2021

Jó barátunk a nyakörv és a póráz

A gazdikat mindig izgalommal tölti el a nyakörv és póráz vásárlás ugyanis ez egy fajta rákészülés a közös sétákhoz és túrákhoz a kedvenceikkel…

február 4, 2021

A kutya és a koronavírus

A koronavírus egy gyűjtőnevet takar, amelyet a vírus különböző törzsei által okozott fertőzés leírására használnak…

január 5, 2021

Kedves Vendégeink, Gazdik!

 

Tájékoztatunk Benneteket, hogy a kutyapanzió szolgáltatásunkban 2023. január 1-jétől az alábbi változások történnek:

Mindazon vendégek, akik a kutyapanzió szolgáltatásunkat igénybe kívánják venni, a szolgáltatás árának 50%-ának megfelelő összeget kötelesek megfizetni a foglaláskor ahhoz, hogy a foglalás érvényes legyen. A kutyapanzió szolgáltatás a lefoglalt időpont előtti 7. napig ingyenesen lemondható, így az előre megfizetett összeget visszatérítjük. Abban az esetben, ha a lefoglalt időpont előtti 7 napon belül jelentitek be a lemondást vagy nem jelentek meg a lefoglalt időpontban, akkor a megfizetett összeg nem jár vissza.

 

Köszönjük megértésetek, bízva szíves együttműködésetekben!

Close